Автошкола Світлофор Правила дорожнього руху (ПДР України) Як Самостійно Вивчити Правила Дорожнього Руху?

Як Самостійно Вивчити Правила Дорожнього Руху?

Щоб отримати посвідчення водія, мало навчитися їздити на автомобілі. Теорія важлива, і не тільки як частина складання іспиту та отримання заповітного посвідчення, а як життєво необхідні знання для Вашої (та інших учасників дорожнього руху) безпеки на дорозі. Ця стаття допоможе Вам дізнатися, як самостійно вивчити правила дорожнього руху легко, і не заплутатися у великому обсязі нової інформації. Прості рекомендації щодо засвоєння матеріалу та практика у нашій автошколі “Світлофор” у Запоріжжі допоможуть вам стати не тільки чудовим водієм, а й навчитися швидко, а головне правильно приймати рішення у будь-якій дорожній ситуації.

Рекомендації щодо вивчення ПДР

рекомендації щодо вивчення ПДР

За роки роботи інструктори автошколи “Світлофор” розробили ряд рекомендацій, які дозволяють водіям-початківцям самостійно освоїти основні аспекти правил дорожнього руху. І ми готові із задоволенням поділитись нашим досвідом!

Насамперед дотримуйтесь послідовності. ПДР в теоретичній частині збудовані таким чином, що випливають одні з інших і досить пов’язані між собою. Ви легше зможете зрозуміти і запам’ятати правила, якщо не перескакуєте теми, а послідовно вивчатимете їх у запропонованому порядку.

Зубріння – не вихід. Хіба що у питанні освоєння дорожніх знаків, це вам точно доведеться запам’ятати, як алфавіт чи таблицю множення. Намагайтеся зрозуміти кожне правило, використовуйте логіку. Адже абсолютно всі ПДР орієнтовані на безпеку кожного учасника дорожнього руху, будь то водій вантажівки, міського транспорту, легкового автомобіля, велосипедист чи пішохід. Якщо Ви не впевнені у відповіді на запитання, просто уявіть, як можна уникнути аварійної ситуації. Застосуйте всі знання до кожного учасника ситуації, і найбільш логічна відповідь швидше за все буде правильною.

Використовуйте додатковий матеріал у вигляді картинок та відео. Сьогодні існує необмежена кількість доступних ресурсів, які наочно показують окремі випадки дорожніх ситуацій. Для багатьох є більш звичним візуальне сприйняття інформації, і це гарний спосіб зрозуміти правила руху. Спробуйте самі схематично зображати ситуації на дорозі, малюючи напрямок стрілками. Так Ви зможете фактично на практиці зрозуміти і запам’ятати порядок дій.

Використовуйте онлайн «квитки» для тренування складання іспиту. В Інтернеті є платні та безкоштовні ресурси, які буквально імітують добірку питань на іспиті. Практикуючись у відповідях, Ви зможете додатково закріпити свої знання навіть помиляючись! Дуже часто ми запам’ятовуємо, що і як НЕ потрібно робити, коли помиляємось.

До легких способів освоїти теорію ПДР належать деякі методики, наприклад, короткі віршики або абревіатури. Тим з Вас, хто запам’ятовує інформацію аудіально стане в нагоді такий варіант.

Наприклад:

Якщо жезл дивиться ліворуч – їдь, як королева.

Якщо жезл дивиться праворуч – їхати не маєш права.

Якщо бачиш – груди/спина – це тобі стіна.

Жезл дивиться на капот – роби правий поворот.

Якщо у Вас є можливість їздити з тим, хто вже має права і досить давно водить машину, покатайтеся з ним як пасажир, задайте питання, придивіться до його дій у різних дорожніх ситуаціях. «Підглядати» за водієм можна також у таксі або громадському транспорті, тільки постарайтеся йому не заважати.

Основні «Закони» правил дорожнього руху

основні «Закони» правил дорожнього руху

Існує ряд так званих «Законів», запам’ятавши які Ви зможете логічно надалі використовувати для вивчення ПДР, прив’язавши до них практично будь-яку ситуацію. До них відносяться:

Червоні знаки – це заборона! Сині – рекомендації (вказівка чи напрямок).

Форма символів. Трикутник спрямований вниз означає “поступитися дорогою”, а ромбоподібні знаки – “головна дорога” і “кінець головної дороги”. Усі інші знаки мають круглу чи квадратну (прямокутну) форму.

“Перешкода справа”. У ситуаціях, коли не встановлено знак, світлофор або не нанесено розмітки на дорозі, завжди пропускайте того, хто праворуч від Вас.

На похилій дорозі поступитись потрібно тому, хто рухається знизу вгору.

Дистанція. Дотримання інтервального руху та дотримання дистанції врятує Вас у багатьох випадках, адже завжди винен той, хто позаду.

Також не забувайте про те, що у кожного водія обов’язково має бути в машині комплект автомобіліста. Ви можете докладніше прочитати про те, що має бути в машині у водія-початківця в Україні.

У підсумку

Застосовуючи ці прості способи швидко вивчити ПДР, Ви зможете досягти гарних результатів, а головне – впевнено почуватися на іспиті, і надалі на дорозі. Ставтеся до вивчення матеріалу відповідально, а ще краще приходьте до нашої автошколи «Світлофор» у Запоріжжі!