Автошкола Світлофор Корисна інформація Що Має Бути В Машині У Водія-Початківця?

Що Має Бути В Машині У Водія-Початківця?

У машині водій проводить багато часу, і, природно, що під час своїх коротких чи тривалих поїздок може зіткнутися з різними проблемами. Інструктори нашої автошколи “Світлофор” стверджують, що передбачити всі можливі ситуації неможливо, але підготуватися до основних точно можна! Ця стаття допоможе Вам спочатку зорієнтуватися і дізнатися, що в першу чергу потрібно купити в машину, забезпечивши себе і свій автомобіль необхідними речами, які багато в чому врятують Вас в непередбачених ситуаціях.

Документи

набір документів у початківця водія

У машині у початківця водія має бути набір документів, який стане Вам у нагоді у разі зупинки співробітником патрульної поліції або перетину кордону:

Посвідчення

Ваш основний документ, що підтверджує право на керування автомобілем. В Україні водіння без посвідчення водія карається штрафом, або навіть конфіскацією транспортного засобу.

Техпаспорт

У цьому документі вказані всі дані про Ваш автомобіль, а також вказаний власник, тобто Ви.

Страхування

У разі ДТП або угону Вашого автомобіля цей документ частково або повністю здатний покрити витрати на пошкодження. Видається він будь-якою страховою компанією, в основному на термін до року, і має бути продовжений після закінчення цього терміну. Вартість залежить від страхових випадків, які страхування покриває. Для перетину міжнародного кордону Вам буде потрібна додаткова страховка «Зелена карта». Відсутність цього документа також карається штрафом. У Запоріжжі досить багато різних компаній, які надають такі послуги та у яких можна оформити страховку.

Інструкція з експлуатації автомобіля

Звичайно, ми всі сподіваємося, що наш автомобіль вічний, а у разі поломки можна звернутися до СТО. Але що робити, якщо ви опинилися на безлюдній трасі на самоті? Більшість нескладних поломок або заміну колеса можна зробити самостійно. І в цьому випадку Вам допоможе цей документ. Тому нашим учням ми дуже рекомендуємо мати його в бардачку, а якщо він загублений, то обов’язково знайти його на офіційному сайті та завантажити у смартфон чи роздрукувати.

Набір автомобіліста, або без чого не можна вирушати навіть у коротку поїздку

набір автомобіліста

Це основний набір речей та інструментів, які рекомендують наші інструктори автошколи “Світлофор” мати кожному автомобілісту.

Список речей в автомобіль будь-якого водія та новачка, зокрема, не надто великий, але життєво необхідний. Маючи всі описані речі та інструменти, Ви не тільки уникнете штрафу, адже вони регламентовані Правилами Дорожнього Руху, але й уникнете багатьох непередбачених неприємних наслідків у складній ситуації:

Аптечка, вогнегасник та знак аварійної зупинки

Це речі, які може перевірити співробітник патрульної поліції під час зупинки Вас на дорозі. Вони повинні бути в автомобілі за законом. Крім законодавчої складової, вони допоможуть Вам у разі аварії або поломки, попередити інших водіїв (знак), перев’язати рану (аптечка) або загасити займання (вогнегасник).

Слід звернути увагу, що важливо дотримуватися терміну придатності для вогнегасника та аптечки, а також переконатися в тому, що список необхідних медичних засобів дотримано відповідно до законів України. У Запоріжжі є низка спеціалізованих магазинів, де можна придбати вогнегасник та аптечку.

Запасне колесо (запаска), буксирувальний трос, дроти для прикурювання та автокомпресор, пускозарядний пристрій та інструменти

Ці речі не є необхідністю згідно із законом України, але вони забезпечать Вам швидке вирішення багатьох проблем. Чи прокололи Ви колесо, чи воно просто здулося, може, у Вас сів акумулятор, чи причина того, що автомобіль не заводиться Вам невідома, всі ці засоби допоможуть Вам дістатися найближчого СТО. Пам’ятайте, що запаску не варто використовувати тривалий час, це тимчасовий помічник.

Наші учні часто запитують, що саме має входити до набору інструментів. Можна купити готові набори, яких у магазинах Запоріжжя є безліч. Але серед основних інструментів мають бути: гайкові ключі, щоб зняти колесо; домкрат, щоб підняти машину у разі проколу; плоскогубці, рукавички, викрутки, клей та ізолента. Решта на Ваш розсуд. Але досвідчені інструктори нашої автошколи радять основний набір мати в машині, а додаткові інструменти мати в гаражі чи вдома. Інакше Ваш багажник буде схожим на склад.

Тривала подорож передбачає більше допоміжних речей

тривала подорож

Вирушаючи в тривалу поїздку, крім перерахованих вище, потрібно взяти з собою додаткові речі, які забезпечать Вам не тільки комфорт під час подорожі, але й допоможуть у разі тривалої непередбаченої аварійної зупинки.

Крім води та їжі із запасом, візьміть із собою ковдру. У прохолодну або холодну пору року, коли Ваша машина охолола, ви можете замерзнути раніше, ніж прийде допомога. Жилет-світловідбивач допоможе Вам бути добре видимим навіть у темний час доби, забезпечуючи безпеку, особливо якщо машина застрягла посеред дороги, а не на узбіччі. Втім, як і ліхтарик. Намагайтеся мати під рукою дорожню карту у паперовому вигляді, адже не на всіх ділянках дороги є зв’язок, і навіть якщо машина в робочому стані, а Ви заблукали, така карта допоможе Вам вибратися на ділянку зі зв’язком. Завжди стежте за наявністю засобів для очищення фар та дзеркал (мікрофібра), вони допоможуть Вам у дощову погоду, якщо автомобіль надто забруднився та перегляд дзеркал утруднений через бруд.

Зимова пора року також потребує додаткових коштів

Обов’язково в цій статті слід згадати зимовий період. При налипанні снігу, Вам знадобляться щітка або скребок, рідина, що проникає, незамерзаюча рідина для скла, антибуксувальні траки і лопата на випадок аварії. Не забудьте про спеціальну гуму на зимовий період. Якщо Ви вирушили в гірську засніжену місцевість, можна купити спеціальні ланцюги на колеса, які допоможуть Вам пересуватися по слизьких похилих трасах.

У Запоріжжі зима буває непередбачуваною і коли ми виїжджаємо з нашими учнями не в найприємнішу погоду, деякий час вони губляться і лякаються. Тому наші інструктори пояснюють основні аспекти їзди в зимовий період і людина вже виглядає впевненіше, а знаючи, що в багажнику є все необхідне, страх повністю йде.

У підсумку

Звичайно, це далеко не повний список того, що може зробити Ваші поїздки комфортними, але допоможе зробити їх безпечними. Ми також рекомендуємо доглядати свою машину, і Вам, можливо, не доведеться використовувати більшість речей з описаного вище списку.

Рекомендуємо почитати