Автошкола Світлофор Корисна інформація Як Їздити Містом Новачкові?

Як Їздити Містом Новачкові?

Більшість новачків, опинившись в умовах жвавого руху спочатку відчувають почуття невпевненості і навіть страху, які можуть призвести до сумних наслідків. Давайте розберемося, як новачкові варто їздити містом, на що слід звернути увагу, про що пам’ятати насамперед. Деякі ситуації можуть вивести з рівноваги навіть досвідченого водія, але наші прості поради з водіння у місті допоможуть Вам впоратися з хвилюванням та згодом стати повноцінним учасником дорожнього руху.

Перевірка автомобіля та психологічний настрій

перевірка автомобіля та психологічний настрій

Інструктори нашої автошколи “Світлофор” насамперед акцентують увагу, що Ви завжди повинні бути впевнені у справності свого автомобіля. Щоразу перед поїздкою слід: протерти шибки, фари, дзеркала (при необхідності); налаштувати сидіння та дзеркала, пристебнутися, і тільки після цього почати рух.

Моральний стан не менш важливий, тому продумайте свій маршрут заздалегідь і налаштуйтеся на те, щоб не реагувати на різкі звуки і зосередьтеся. Якщо ви дотримуєтеся правил, то не реагуйте і не відволікайтеся на сигнали інших водіїв у дуже жвавих місцях. Занадто активним учасникам дорожнього руху краще поступитися дорогою. На жаль, на дорогах Запоріжжя вистачає «дурнів», тож побережіть себе і свою машину. І пам’ятайте, що ситуації бувають різні: можливо, від того, що Ви пропустите такого водія, який підрізає Вас або блимає фарами, щоб Ви поступилися дорогою, залежить чиєсь життя.

Ніколи, за жодних обставин не випускайте кермо з рук. Пам’ятайте, коли ви сіли в автомобіль, то злилися з ним в одне ціле. І знайте, що це Ви керуєте машиною, а не навпаки.

Дотримання простих правил поведінки під час руху у місті

Дотримання ПДР є основою Вашої впевненості та допомагає уникнути майже всіх неприємних ситуацій. Але навіть у разі ДТП Ви можете залишатись спокійними, якщо все зробили як треба. Правильно їздити великим містом Вам допоможуть своєчасне повідомлення про майбутні маневри, дотримання інтервалу, дистанції, і вибір оптимальної швидкості руху Вашого автомобіля.

У нашій автошколі ми вчимо майбутніх водіїв не лише швидко реагувати на різні ситуації, але й керувати автомобілем так, щоб інші учасники руху могли легко зрозуміти Ваші подальші дії. Ви можете детальніше прочитати, скільки годин потрібно відкатати в автошколі в Україні згідно із законом.

Маневри

Дуже важливо під час руху в місті (та й на трасі) заздалегідь повідомляти про те, який маневр Ви збираєтеся зробити. Не вмикайте поворотник безпосередньо перед маневром, дайте іншим певний час зорієнтуватися. Інші водії можуть відволіктися на секунду, і цього достатньо, щоби створити аварійну ситуацію. Навіть якщо Вам здається, що інших машин чи пішоходів немає поряд, повідомляти про маневри слід і в цьому випадку. Ви можете просто не помітити інших учасників, але й вироблення звички сигналізувати про поворот чи зупинку руху – чудова річ. Це одне з основних правил, які ми намагаємось прищепити нашим учням.

Дотримання інтервалу та дистанції

Дотримуйтесь інтервалу та дистанції. Якщо ви недосвідчений водій, то реакція у Вас ще не вироблена настільки, щоб різко реагувати на те, що відбувається. В умовах великого міста та жвавого руху Вам доведеться заздалегідь перебудовуватися для повороту на багатосмугових дорогах. Вивчіть дорожні знаки за місцем здалеку, вони підкажуть Вам, у яку смугу треба перебудуватися, і постійно стежте за тим, що відбувається в дзеркалах бічного та заднього вигляду. Дотримуючись дистанції та інтервалу, Ви зможете безперешкодно здійснити маневр, без ризику «зачепити» чужий автомобіль, а також збережете свій. Подавайте знаки оточуючим за допомогою поворотних сигналів, іноді допомагає навіть звернутися до водія поруч «особисто»: можна помахати рукою з вікна, якщо раптом Ви запізнилися перебудуватися заздалегідь. І не забувайте бути доброзичливим.

Вибір оптимальної швидкості та явне гальмування

Вибір оптимальної швидкості, а також відоме гальмування стане Вам у нагоді на дорогах великого міста. Вам, як новачкові, слід пам’ятати про те, що входячи в повороти необхідно знижувати швидкість. Натискати на педаль газу можна лише після того, як Ви закінчили маневр та вирівняли автомобіль. У міській метушні на високій швидкості Ви ризикуєте не вписатися в поворот, виїхати за межі своєї смуги або випустити кермо. Своєчасне гальмування також убереже Вас від ДТП, адже машина не може зупинитися в одну мить, вона має певний гальмівний шлях, так що Ви просто зобов’язані завжди враховувати його в умовах погоди, стану гуми і, звичайно, швидкості руху.

Не поспішайте. Є гарна приказка «заощадиш хвилину – втратиш життя». Запам’ятайте, завжди краще запізнитись, ніж потрапити в аварію.

Паркування

Велику складність у місті становить вміння знайти місце для паркування та скористатися ним. Прекрасно, якщо є спеціальні паркувальні місця, які бувають платні та безкоштовні. На платних стоянках зазвичай є помічники, які підкажуть сигналами Вам, як припаркувати автомобіль. Але якщо Ви знайшли місце, скажімо, біля бордюру, то для початку переконайтеся, що там немає знаків, що забороняють паркування. Потім переконайтеся, що Ви не перекриваєте проїзд чи прохід для мешканців будинку, у якого хочете зупинитись. І далі, використовуючи метод паралельного паркування (найчастіше), поставте свою машину так, щоб не ускладнювати виїзд тим транспортним засобам, які знаходяться спереду та позаду Вас.

До речі, саме паркуванню приділяють особливу увагу наші інструктори. Адже у великих містах України та зокрема у Запоріжжі досить складно знайти місце та ще складніше правильно припаркувати машину.

Їзда по нічному місту та в погану погоду

їзда по нічному місту та в погану погоду

Нічний час і дощова/снігова погода – ще одне випробування для автомобілістів-початківців. Дуже легко не помітити пішохода, знак чи маневр іншого водія. У таких умовах найкраще допоможе низька швидкість їзди, справність фар та уважність. Гаджети не слід використовувати навіть вдень у хорошу погоду, але в даному випадку просто забудьте про їх існування. Якщо у вас назріла гостра потреба взяти трубку телефону, або переключити радіостанцію – зупиніться на узбіччі.

З іншого боку, у освітленому нічному місті за хорошої погоди можна практикуватися на тих ділянках, де Ви плануєте найчастіше бувати. Подолаючи відстань на невисокій швидкості без великого напливу міського та приватного транспорту легше запам’ятати місцезнаходження світлофорів, знаки та розмітку дороги.

Солідарність

Важливим фактором Вашої впевненості на дорозі буде усвідомлення того, що Ви вступили до певної спільноти автомобілістів. Відтепер Ви не можете підрізати когось без потреби і, тим більше без попередження, бути байдужим до новачків на дорозі і т.д. Навіть коли Ви станете досвідченим водієм, пам’ятаєте про перші дні за кермом, і намагайтеся полегшити життя водіям-початківцям.

У підсумку

У нашій автошколі Вас навчать не просто керувати автомобілем, але стати справді коректним учасником дорожнього руху. Інструктори школи «Світлофор» з радістю поділяться з Вами не лише своїм досвідом, а й деякими «фішками» водійської спільноти. Головне – нічого не бійтеся.

Рекомендуємо почитати